top of page

Jant Boyama | Jant Yenileme |Aşıroğlu Lastik Servisi

Yıpranan jantlarınızı yepyeni bir görünüme kavuşturuyoruz. Yeni jant almak yerine jantlarınızı onarıp boyatmak daha hesaplı. Hemen Bizimle iletişime geçin jantlarınızı yenileyelim.


Jant Yenileme Süreci 4 aşamadan oluşur.

  1. Kumlama

  2. Düzeltme

  3. Astar

  4. Boyama
  1. Aşama Kumlama

Aşırı korozyona maruz kalmış yıpranmış boyası matlaşmış jantlar bu aşamada eski boyasından, korozyondan aşındırılarak bir sonraki aşama olan düzeltmeye hazır hale getirilir. Bu yöntem jant yenilemede en önemli adımdır. Doğru aşındırıcıyla kumlanan jant. Düzeltme aşaması için bu bölümde hazır hale gelir.

2. Aşama Düzeltme

Düzeltme aşamasında, jantta oluşan derin çizikler, eğilmeler, jatlaklar kaynak dolgu veya zımpara yöntemiyle giderilerek astar atılacak hale getirilir. bu aşamada yapılan ince işçilik jantın boyadan sonraki pürüzsüz görüntüsünde en önemli faktörü oynar.


3. Aşama Astar

Düzeltme işlemleri biten jant boyadan önce son aşama olan astar aşamasına geçer. astar boyanın yüzeye tutunması için atılır. Kılcal çizikler bu aşamada kaybolur. Astarsız atılan boya er geç janttan kalkar.


4. Aşama Boya

Artık son aşama jantlarınızın yeni bir görünüme kavuşması için renginin canlanması için tazelenen boya katı atılır. Üzerine parlaklık vermesi için vernik atılır ve jantlarınız kullanıma hazır.61 görüntüleme0 yorum