top of page

Dış Lastik Kaynağı | Sıcak Lastik Tamiri | Aşıroğlu Lastik Servisi

Sıcak lastik tamiri yada diğer adıyla dış lastik kaynağı, binekten traktör - iş makinası grubuna kadar her türlü lastiğe uygulanabilen bir tamir tekniğidir. Özel ekipmanlar ve sarf malzemeleri kullanılarak yapılan bu tamir bazen çöpe gidebilecek lastiği tekrar hayata döndürür.Bu görsellerde bir iş makinası lastiğinin kaynak aşamalarından bazılarını görmektesiniz. Kepçe ve traktör lastiklerinde 30 cm e kadar oluşan hasar bu yöntemle telafi edilebilir. Yapılan işçilikten doğacak arızaların tamamı garanti kapsamındadır. Lastiğin kullanılacağı yere göre kaynaktan alınan performans değişiklik göstermekle birlikte. Büyük oranda yapılan tamirin geri çalıştığı uzun süreli gözlemlemeler sonucu tespit edilmiştir.lastik kaynağı

Her Lastik Kaynak Yapılabilir mi ?


Alınan hasara göre ve lastiğin türüne göre değişiklik gösterir. Örn. binek araç lastiğinde 10 cm hasar tamir edilemezken, ağır vasıta lastiklerinde kaynak işlemi son derece başarılı sonuçlar verir.


Kaynak İşlemi Ne Kadar Zaman Alır ?


Otomobil ve hafif ticari araçlarda yarım günde hazırlanıp teslim edilirken, ağır vasıta lastiklerde kaynak ve teslim süresi 2 günü bulabilmektedir.


Yeni Bir Lastik Almak Daha Avantajlı Değil mi?


Lastik kaynağı yapılırken en çok dikkat edilen husus öncelikle lastiğin kullanım ömrünün ne kadar kaldığıdır. Binek araçlarda minimum lastik değiştirme iki lastik olacaktır. Çünkü arızalanan lastiğin yerine bir adet lastik almak, aracınızın yol performansını değiştirir. Bazı sorunlara yol açar.

Bunun yerine kendi lastiğinizi tamir ettirip. İhtiyacınız olmayan ikinci bir lastiği almaktan da kaçınmış olursunuz.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör